Vishay/BCcomponents 30LVSS10XE-R
30LVSS10XE-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSS10XE-R
Brief Description
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL
Datasheet Download
30LVSS10XE-R.pdf
Availability of 30LVSS10XE-R
QUANTITY
30LVSS10XE-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSS10XE-R
Internal Part NumberEIS-30LVSS10XE-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.720" Dia (18.30mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSS10XE-R
Related Links30LVSS, 30LVSS10XE-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSS10XE-R Details Description
Related parts for 30LVSS10XE-R
CONN PIN SPRING-LOAD .350 20GOLD datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 80POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 165A SD2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 20 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf