Vishay/BCcomponents 30LVT47BK-R
30LVT47BK-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVT47BK-R
Brief Description
CAP CER 470PF 400VAC X7R RADIAL
Datasheet Download
30LVT47BK-R.pdf
Availability of 30LVT47BK-R
QUANTITY
30LVT47BK-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVT47BK-R
Internal Part NumberEIS-30LVT47BK-R
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.331" Dia (8.40mm)
Height - Seated (Max)0.457" (11.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVT47BK-R
Related Links30LVT, 30LVT47BK-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVT47BK-R Details Description
Related parts for 30LVT47BK-R
CONN D-SUB HOUSING RECEPT 37POS datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 6SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
TXRX PHY 10/100 SGL LP 48TQFP datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 600A 3TOWER datasheet.pdf
PAC-SLC5-SD15-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf