Staco Energy Products Co. 30M6020E-6PS
30M6020E-6PS picture photo
Mfg. Part Number
30M6020E-6PS
Manufacturer
Product Category
Equipment - Variable Transformers
Brief Description
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 105A
Datasheet Download
30M6020E-6PS.pdf
Availability of 30M6020E-6PS
QUANTITY
30M6020E-6PS Order Process
Ship out your order
Specifications of 30M6020E-6PS
Internal Part NumberEIS-30M6020E-6PS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyEquipment - Variable Transformers
Series6000
TypePanel Mount
Output TypeTerminals
Voltage - Output480VAC, 560VAC
Voltage - Supply240VAC, 480VAC
Input TypeTerminals
Constant Current Load - Max105A (58.8kVA)
Size25.000" L x 22.270" W x 52.500" H (635.00mm x 565.66mm x 1333.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30M6020E-6PS
Related Links30M602, 30M6020E-6PS Datasheet, Staco Energy Products Co. Distributor
30M6020E-6PS Details Description
Related parts for 30M6020E-6PS
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 1A SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.76M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC RCVR/TX V.35 18DIP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 30W 5V 6A datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 190MA 1.7 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf