3M 30MM-30MM-25-5590H-05
30MM-30MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
30MM-30MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
30MM X 30MM 1=25/PK
Datasheet Download
30MM-30MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 30MM-30MM-25-5590H-05
QUANTITY
30MM-30MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30MM-30MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-30MM-30MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeSquare
Outline30.00mm x 30.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30MM-30MM-25-5590H-05
Related Links30MM-30MM-, 30MM-30MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
30MM-30MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 30MM-30MM-25-5590H-05
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE MCX-RA/MCX-RA 6" RG-178 datasheet.pdf
CONN MINI-D 50POS R/A RECPT datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY MOTOR PROTECT 100/110/120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 80POS .050 R/A datasheet.pdf
ER6022-022NELSSAC, 2N/C+2N/O, 1/ datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.1UF RADIAL datasheet.pdf