Littelfuse 30R110UU
30R110UU picture photo
Mfg. Part Number
30R110UU
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC 1.10A 30V RESETTABLE KINK
Datasheet Download
30R110UU.pdf
Availability of 30R110UU
QUANTITY
30R110UU Order Process
Ship out your order
Specifications of 30R110UU
Internal Part NumberEIS-30R110UU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPOLYFUSE® 30R
PackagingBulk
Voltage - Max30V
Current - Max40A
Current - Hold (Ih) (Max)1.1A
Current - Trip (It)2.2A
R Min/Max0.050 ~ 0.170 Ohm
Time to Trip6.6s
Package / CaseRadial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30R110UU
Related Links30R1, 30R110UU Datasheet, Littelfuse Distributor
30R110UU Details Description
Related parts for 30R110UU
JUMPER-H1503TR/A3048W/H1501TR 5" datasheet.pdf
TIP WELD ROD PLASTICFOR 07062 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
KEYLOCK SWITCH RND MOM 1X40 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7A VFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
BWBM AIR SLD LG VERT KIT datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf