Winchester Electronics 310A205D
310A205D picture photo
Mfg. Part Number
310A205D
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF)
Brief Description
BNC CRIMP - RG 11
Datasheet Download
310A205D.pdf
Availability of 310A205D
QUANTITY
310A205D Order Process
Ship out your order
Specifications of 310A205D
Internal Part NumberEIS-310A205D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF)
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)310A205D
Related Links310A, 310A205D Datasheet, Winchester Electronics Distributor
310A205D Details Description
Related parts for 310A205D
HOUSING PLST BLACK 1.38" X 1.38" datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 86POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 96K FLASH 48-QFN datasheet.pdf
CONN SFP LOOPBACK ADAPTER 0DB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 700MA AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT PINS datasheet.pdf