NMB Technologies Corp. 3115RL-04W-B80-E00
3115RL-04W-B80-E00 picture photo
Mfg. Part Number
3115RL-04W-B80-E00
Brief Description
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
3115RL-04W-B80-E00.pdf
Availability of 3115RL-04W-B80-E00
QUANTITY
3115RL-04W-B80-E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3115RL-04W-B80-E00
Internal Part NumberEIS-3115RL-04W-B80-E00
RoHS Information3115RL-04W-B80-E00 Material
Series3115RL
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 38mm W
Air Flow105.9 CFM (2.99m³/min)
Static Pressure1.425 in H2O (354.9 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise59.5 dB(A)
Power (Watts)21.0W
RPM7500 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating1.75A
Voltage Range7 ~ 13.2VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3115RL-04W-B80-E00
Related Links3115RL-04, 3115RL-04W-B80-E00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
3115RL-04W-B80-E00 Details Description
Related parts for 3115RL-04W-B80-E00
IC REG DL BCK/BST/LINEAR 16TSSOP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 470 OHM 200MA 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 30KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf