E-T-A 3120-F22F-P7T1-SGRX-20A
3120-F22F-P7T1-SGRX-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F22F-P7T1-SGRX-20A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F22F-P7T1-SGRX-20A.pdf
Availability of 3120-F22F-P7T1-SGRX-20A
QUANTITY
3120-F22F-P7T1-SGRX-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F22F-P7T1-SGRX-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F22F-P7T1-SGRX-20A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F22F-P7T1-SGRX-20A
Related Links3120-F22F-P, 3120-F22F-P7T1-SGRX-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F22F-P7T1-SGRX-20A Details Description
Related parts for 3120-F22F-P7T1-SGRX-20A
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 8A TO251 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1/2BRDG NCH 16DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
TXRX SFF SM OC3/STM-1 STD DMI datasheet.pdf
USB TYPE-A RECPT. PANEL MT CORD datasheet.pdf
TERM RCPT CRIMP 22-30AWG GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2.26 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf