Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-25-61PD-LC
CTVS07RF-25-61PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-25-61PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 61C 61#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-25-61PD-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-25-61PD-LC
QUANTITY
CTVS07RF-25-61PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-25-61PD-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-25-61PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-25-61PD-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-25-61PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-25-61PD-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-25-61PD-LC
RES SMD 43K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN IDC RCP 4 POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
IC CPLD 440MC 5.4NS 256MBGA datasheet.pdf
HAR-PAK SHROUD 1SU PCRAIGHT datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 4TDFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf