Vishay/Dale TNPW0805137KBEEN
TNPW0805137KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805137KBEEN
Brief Description
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805137KBEEN.pdf
Availability of TNPW0805137KBEEN
QUANTITY
TNPW0805137KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805137KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805137KBEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805137KBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805137KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805137KBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805137KBEEN
RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE FBR 1300NM PIN 850NMVCSEL datasheet.pdf
TXRX ETHERNET 10/100 ESD PROT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT #6 SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
20V NPN high gain transistor IC datasheet.pdf