E-T-A 3120-F22F-P7T1-SGRX-7A
3120-F22F-P7T1-SGRX-7A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F22F-P7T1-SGRX-7A
Brief Description
CIR BRKR THRMMAG 7A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F22F-P7T1-SGRX-7A.pdf
Availability of 3120-F22F-P7T1-SGRX-7A
QUANTITY
3120-F22F-P7T1-SGRX-7A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F22F-P7T1-SGRX-7A
Internal Part NumberEIS-3120-F22F-P7T1-SGRX-7A
Series3120-F
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating7A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F22F-P7T1-SGRX-7A
Related Links3120-F22F-P, 3120-F22F-P7T1-SGRX-7A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F22F-P7T1-SGRX-7A Details Description
Related parts for 3120-F22F-P7T1-SGRX-7A
CONN RECEPT 12POS FEMALE DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 60POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 10 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
PWR SUP BENCH PROG 0-6V 198W datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 3W datasheet.pdf