E-T-A 3120-F311-P7T1-W01F-20A
3120-F311-P7T1-W01F-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W01F-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W01F-20A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W01F-20A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W01F-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W01F-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W01F-20A
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W01F-20A
Related Links3120-F311-P, 3120-F311-P7T1-W01F-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W01F-20A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W01F-20A
IC DAC 8BIT QUAD 5V R-R 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W AXIAL datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 352-FC/CSP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
SERVO DRV 200V 1PH 50W ML2 datasheet.pdf
RES 536 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-24 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.3W 0.2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf