Murata Electronics North America GRM329F51A106ZA01D
GRM329F51A106ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM329F51A106ZA01D
Brief Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 1210
Datasheet Download
GRM329F51A106ZA01D.pdf
Availability of GRM329F51A106ZA01D
QUANTITY
GRM329F51A106ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM329F51A106ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM329F51A106ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM329F51A106ZA01D
Related LinksGRM329F51, GRM329F51A106ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM329F51A106ZA01D Details Description
Related parts for GRM329F51A106ZA01D
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 860MA 280 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V 1111 datasheet.pdf