E-T-A 3120-F311-P7T1-W04L-18A
3120-F311-P7T1-W04L-18A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W04L-18A
Brief Description
CIR BRKR THRM 18A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W04L-18A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W04L-18A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W04L-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W04L-18A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W04L-18A
Breaker TypeThermal
Current Rating18A
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W04L-18A
Related Links3120-F311-P, 3120-F311-P7T1-W04L-18A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W04L-18A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W04L-18A
IC FPGA 205 I/O 256PBGA datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
ME 8MB SDRAM 2MB FLASH SINGLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1611 datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.2VOUT 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf