E-T-A 3120-F311-P7T1-W14XR1-5A
3120-F311-P7T1-W14XR1-5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W14XR1-5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W14XR1-5A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W14XR1-5A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W14XR1-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W14XR1-5A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W14XR1-5A
Breaker TypeThermal
Current Rating5A
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)10V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W14XR1-5A
Related Links3120-F311-P7, 3120-F311-P7T1-W14XR1-5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W14XR1-5A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W14XR1-5A
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR -48V 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
PNL MNT 7MA GREEN W/WIRE 9" datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 330 OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf