E-T-A 3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A
3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A.pdf
Availability of 3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A
QUANTITY
3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePushbutton
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A
Related Links3120-F31G-H7, 3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A Details Description
Related parts for 3120-F31G-H7T1-D12XG2-10A
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE RELIEF 36MM datasheet.pdf
CONN ADAPTER 6P-6P F-F PNL MNT datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 750MHZ 16QFN datasheet.pdf