E-T-A 3120-F321-P7T1-W02D-18A
3120-F321-P7T1-W02D-18A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F321-P7T1-W02D-18A
Brief Description
CIR BRKR THRM 18A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F321-P7T1-W02D-18A.pdf
Availability of 3120-F321-P7T1-W02D-18A
QUANTITY
3120-F321-P7T1-W02D-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F321-P7T1-W02D-18A
Internal Part NumberEIS-3120-F321-P7T1-W02D-18A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Breaker TypeThermal
Current Rating18A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F321-P7T1-W02D-18A
Related Links3120-F321-P, 3120-F321-P7T1-W02D-18A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F321-P7T1-W02D-18A Details Description
Related parts for 3120-F321-P7T1-W02D-18A
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
ENCODER 16MM VERT W/SPST SWITCH datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 10PS VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
2.54MM CGRID HDR SHRD /SLT datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
HD.24.SGD.2.21.Z datasheet.pdf
500UF 16V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf