E-T-A 3120-F321-P7T1-W02D-20A
3120-F321-P7T1-W02D-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F321-P7T1-W02D-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F321-P7T1-W02D-20A.pdf
Availability of 3120-F321-P7T1-W02D-20A
QUANTITY
3120-F321-P7T1-W02D-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F321-P7T1-W02D-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F321-P7T1-W02D-20A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Standard Package1
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F321-P7T1-W02D-20A
Related Links3120-F321-P, 3120-F321-P7T1-W02D-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F321-P7T1-W02D-20A Details Description
Related parts for 3120-F321-P7T1-W02D-20A
LED RED RECTANG .965" HI ASSY datasheet.pdf
BRACKET TD RACEWAY datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 9V datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 6A 250V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 16DIP datasheet.pdf
POWER SUPPLY MOD 100-240VAC 5VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
861V509ER6 W/TIN PLATE datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf