E-T-A 3120-F324-P7T1-W02D-13A
3120-F324-P7T1-W02D-13A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F324-P7T1-W02D-13A
Brief Description
CIR BRKR THRM 13A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F324-P7T1-W02D-13A.pdf
Availability of 3120-F324-P7T1-W02D-13A
QUANTITY
3120-F324-P7T1-W02D-13A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F324-P7T1-W02D-13A
Internal Part NumberEIS-3120-F324-P7T1-W02D-13A
Breaker TypeThermal
Current Rating13A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F324-P7T1-W02D-13A
Related Links3120-F324-P, 3120-F324-P7T1-W02D-13A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F324-P7T1-W02D-13A Details Description
Related parts for 3120-F324-P7T1-W02D-13A
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 60POS 2MM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
ANTENNA 3DB-MEG 902-928MHZ datasheet.pdf
Crystal 33.3330MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
RES 640 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
MKP 0.82UF 5% 1250VDC DRAWING T8 datasheet.pdf