E-T-A 3120-F324-P7T1-W02L-5A
3120-F324-P7T1-W02L-5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F324-P7T1-W02L-5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A
Datasheet Download
3120-F324-P7T1-W02L-5A.pdf
Availability of 3120-F324-P7T1-W02L-5A
QUANTITY
3120-F324-P7T1-W02L-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F324-P7T1-W02L-5A
Internal Part NumberEIS-3120-F324-P7T1-W02L-5A
Breaker TypeThermal
Current Rating5A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F324-P7T1-W02L-5A
Related Links3120-F324-P, 3120-F324-P7T1-W02L-5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F324-P7T1-W02L-5A Details Description
Related parts for 3120-F324-P7T1-W02L-5A
RES SMD 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HFU09H/AE09G/HFU09H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSHRINK 3.18MM ID 50MM L datasheet.pdf