E-T-A 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A
Datasheet Download
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A.pdf
Availability of 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A
QUANTITY
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePush to Reset
IlluminationGreen/Red
Illumination Voltage (Nominal)185V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A
Related Links3120-F32F-N7, 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A Details Description
Related parts for 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-10A
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SC70-5 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.33A SSM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 2MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 10V 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
FAN 24VDC 80X20MM 2WR datasheet.pdf
SENSOR PRES 0-120"WG 0.5-4.5V 5M datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.3A LN CSPS datasheet.pdf