E-T-A 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 1A
Datasheet Download
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A.pdf
Availability of 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A
QUANTITY
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A
Internal Part NumberEIS-3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating1A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePush to Reset
IlluminationGreen/Red
Illumination Voltage (Nominal)185V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A
Related Links3120-F32F-N7, 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A Details Description
Related parts for 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-1A
CONN FPC TOP 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
STRIP MARKER 25 STD datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf