E-T-A 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A
Datasheet Download
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A.pdf
Availability of 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A
QUANTITY
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePush to Reset
IlluminationGreen/Red
Illumination Voltage (Nominal)185V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A
Related Links3120-F32F-N7, 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A Details Description
Related parts for 3120-F32F-N7T1-SGRXG4-20A
RES CHAS MNT 5K OHM 5% 330W datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPDT 1A 90DEG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 3.3VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 252K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 3S FIN datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
TIP SOLDERING LTF 1.2MM A datasheet.pdf
DISPLAY 0.2" 2DIGIT GREEN CA SMD datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf