E-T-A 3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A
3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A
Brief Description
CIR BRKR THRM 18A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A.pdf
Availability of 3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A
QUANTITY
3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A
Internal Part NumberEIS-3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A
Breaker TypeThermal
Current Rating18A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
IlluminationGreen/Red
Illumination Voltage (Nominal)90V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A
Related Links3120-F32F-P7, 3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A Details Description
Related parts for 3120-F32F-P7T1-SGRXR3-18A
KWIK STRAP WHITE 3/4 X 15" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 24POS datasheet.pdf
TAPE 1" X 36 YD datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf