E-T-A 3120-F32G-P7T1-D01X-18A
3120-F32G-P7T1-D01X-18A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32G-P7T1-D01X-18A
Brief Description
CIR BRKR THRM 18A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F32G-P7T1-D01X-18A.pdf
Availability of 3120-F32G-P7T1-D01X-18A
QUANTITY
3120-F32G-P7T1-D01X-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32G-P7T1-D01X-18A
Internal Part NumberEIS-3120-F32G-P7T1-D01X-18A
Breaker TypeThermal
Current Rating18A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32G-P7T1-D01X-18A
Related Links3120-F32G-P, 3120-F32G-P7T1-D01X-18A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32G-P7T1-D01X-18A Details Description
Related parts for 3120-F32G-P7T1-D01X-18A
RES SMD 3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PCB COPPERCLAD 12X12 1/32" 2SIDE datasheet.pdf
CAP CER 12UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO DAC 32-QFN datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 70NS 36MINIBGA datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SINGLE INVERTER GATE SOT25 datasheet.pdf
RES 91 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301H 3/8-48" BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf