E-T-A 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A.pdf
Availability of 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
QUANTITY
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
Internal Part NumberEIS-3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
Related Links3120-F32G-P, 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A Details Description
Related parts for 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
IC GATE INVERTER SGL DFN1410-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE24 M32 datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL datasheet.pdf
ADHESIVE FERRITE ABSORBENT MATER datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.00 MHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf