E-T-A 3120-F511-H7T1-W14XR1-20A
3120-F511-H7T1-W14XR1-20A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F511-H7T1-W14XR1-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F511-H7T1-W14XR1-20A.pdf
Availability of 3120-F511-H7T1-W14XR1-20A
QUANTITY
3120-F511-H7T1-W14XR1-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F511-H7T1-W14XR1-20A
Internal Part NumberEIS-3120-F511-H7T1-W14XR1-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)10V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F511-H7T1-W14XR1-20A
Related Links3120-F511-H7, 3120-F511-H7T1-W14XR1-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F511-H7T1-W14XR1-20A Details Description
Related parts for 3120-F511-H7T1-W14XR1-20A
IC REG BUCK ADJ 1.2A SYNC 10MSOP datasheet.pdf