E-T-A 3120-F521-P7T1-W02D-10A
3120-F521-P7T1-W02D-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F521-P7T1-W02D-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F521-P7T1-W02D-10A.pdf
Availability of 3120-F521-P7T1-W02D-10A
QUANTITY
3120-F521-P7T1-W02D-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F521-P7T1-W02D-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F521-P7T1-W02D-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F521-P7T1-W02D-10A
Related Links3120-F521-P, 3120-F521-P7T1-W02D-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F521-P7T1-W02D-10A Details Description
Related parts for 3120-F521-P7T1-W02D-10A
JUMPER-H1503TR/A2015R/X 6" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF SGL 15V SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONNECTOR BERGSTIK II/S-SMT/RR datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 3POS RT ANG TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TR 3" datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 35V JB 0402 datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/5W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
WIRING DUCT COVER 3" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf