Vicor Corporation VI-J13-CZ-F2
VI-J13-CZ-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-J13-CZ-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W
Datasheet Download
VI-J13-CZ-F2.pdf
Availability of VI-J13-CZ-F2
QUANTITY
VI-J13-CZ-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-J13-CZ-F2
Internal Part NumberEIS-VI-J13-CZ-F2
3D ModelVI-Jxx-xx-F2.stpVI-Jxx-xx-F2.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.04A
Power (Watts) - Manufacture Series25W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseHalf Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.86" W x 1.04" H (57.9mm x 47.2mm x 26.4mm)
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max25W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-J13-CZ-F2
Related LinksVI-J13, VI-J13-CZ-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-J13-CZ-F2 Details Description
Related parts for VI-J13-CZ-F2
GUARD PLAST SCREW HOLE 5200,5900 datasheet.pdf
IC INVERTER 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16WQFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
CONN IDC 14POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf