E-T-A 3120-F523-P7T1-W02D-2.5A
3120-F523-P7T1-W02D-2.5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F523-P7T1-W02D-2.5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F523-P7T1-W02D-2.5A.pdf
Availability of 3120-F523-P7T1-W02D-2.5A
QUANTITY
3120-F523-P7T1-W02D-2.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F523-P7T1-W02D-2.5A
Internal Part NumberEIS-3120-F523-P7T1-W02D-2.5A
Breaker TypeThermal
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F523-P7T1-W02D-2.5A
Related Links3120-F523-P7, 3120-F523-P7T1-W02D-2.5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F523-P7T1-W02D-2.5A Details Description
Related parts for 3120-F523-P7T1-W02D-2.5A
IC OPAMP JFET 5MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC RE-TRIG MONO MULTIVIB 14SO datasheet.pdf
MCU 16BIT 832KB FLASH 144QFP datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 12SGL 2.36MM datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 100A TO-263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HEADER LOW-PRO 60POS 30AU datasheet.pdf