Hirose Electric Co Ltd 3130-14CT
3130-14CT picture photo
Mfg. Part Number
3130-14CT
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
CONNECTOR 14PIN 3100 SERIES
Datasheet Download
3130-14CT.pdf
Availability of 3130-14CT
QUANTITY
3130-14CT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-14CT
Internal Part NumberEIS-3130-14CT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
Series3130
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-14CT
Related Links3130, 3130-14CT Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
3130-14CT Details Description
Related parts for 3130-14CT
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 3.6A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN MALE-ON-WIRE 24POS 28AWG datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9 10NS 32PLCC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 500V 10A IN LINE datasheet.pdf
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0504 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 500V 1111 datasheet.pdf