E-T-A 3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A
3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A.pdf
Availability of 3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A
QUANTITY
3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A
Internal Part NumberEIS-3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3130-F
Breaker TypeThermal
Current Rating500mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A
Related Links3130-F110-P7, 3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A Details Description
Related parts for 3130-F110-P7T1-W01Q-0.5A
RES 18K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A SOT223-3 datasheet.pdf
IC CLOCK RECOVERY 32-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
D4SL-N4DFG datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 80A SP3 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf