E-T-A 3130-F110-P7T1-W02Q-16A
3130-F110-P7T1-W02Q-16A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F110-P7T1-W02Q-16A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F110-P7T1-W02Q-16A.pdf
Availability of 3130-F110-P7T1-W02Q-16A
QUANTITY
3130-F110-P7T1-W02Q-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F110-P7T1-W02Q-16A
Internal Part NumberEIS-3130-F110-P7T1-W02Q-16A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3130
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F110-P7T1-W02Q-16A
Related Links3130-F110-P, 3130-F110-P7T1-W02Q-16A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F110-P7T1-W02Q-16A Details Description
Related parts for 3130-F110-P7T1-W02Q-16A
CONN HEADER .062 6POS PCB 30AU datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 25POS datasheet.pdf
IC SCAN-PATH LINKER 28-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 1MM 15POS datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.28K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf