E-T-A 3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A
3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A.pdf
Availability of 3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A
QUANTITY
3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A
Internal Part NumberEIS-3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3130
Breaker TypeThermal
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A
Related Links3130-F110-P7, 3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A Details Description
Related parts for 3130-F110-P7T1-W02Q-2.5A
CBL RIBN 34COND 0.050 BLACK 10' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 9W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
PES M18 200MM NO AC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 100POS DR LOW P datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf