Cornell Dubilier Electronics CD19FD471GO3F
CD19FD471GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD19FD471GO3F
Brief Description
CAP MICA 470PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD19FD471GO3F.pdf
Availability of CD19FD471GO3F
QUANTITY
CD19FD471GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD19FD471GO3F
Internal Part NumberEIS-CD19FD471GO3F
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.642" L x 0.201" W (16.30mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD19FD471GO3F
Related LinksCD19FD, CD19FD471GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD19FD471GO3F Details Description
Related parts for CD19FD471GO3F
IC BUFF/DVR TRI-ST 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG15A/AF15/AFE15T datasheet.pdf
IC OFFLINE CONV PWM OVP OCP 8DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-5 datasheet.pdf
RES 475 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 6POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT SKT datasheet.pdf