E-T-A 3131-AF1NT-000000-1T2-10A
3131-AF1NT-000000-1T2-10A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1NT-000000-1T2-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A
Datasheet Download
3131-AF1NT-000000-1T2-10A.pdf
Availability of 3131-AF1NT-000000-1T2-10A
QUANTITY
3131-AF1NT-000000-1T2-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1NT-000000-1T2-10A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1NT-000000-1T2-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
IlluminationBlue
Illumination Voltage (Nominal)10V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1NT-000000-1T2-10A
Related Links3131-AF1NT-0, 3131-AF1NT-000000-1T2-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1NT-000000-1T2-10A Details Description
Related parts for 3131-AF1NT-000000-1T2-10A
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT SOLDER GOLD datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf