E-T-A 3131-AF1NT-000000-1T3-20A
3131-AF1NT-000000-1T3-20A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1NT-000000-1T3-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
3131-AF1NT-000000-1T3-20A.pdf
Availability of 3131-AF1NT-000000-1T3-20A
QUANTITY
3131-AF1NT-000000-1T3-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1NT-000000-1T3-20A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1NT-000000-1T3-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Actuator TypeNot Included
IlluminationBlue
Illumination Voltage (Nominal)20V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1NT-000000-1T3-20A
Related Links3131-AF1NT-0, 3131-AF1NT-000000-1T3-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1NT-000000-1T3-20A Details Description
Related parts for 3131-AF1NT-000000-1T3-20A
CONN STRAIN RELIEF COVER 2POS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
MOTOR TIMER FRONT SCREW 24V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SOT26 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 485MA 280 MOHM datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO35 datasheet.pdf