E-T-A 3131-AF1NT-000000-1T3-20A
3131-AF1NT-000000-1T3-20A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1NT-000000-1T3-20A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
3131-AF1NT-000000-1T3-20A.pdf
Availability of 3131-AF1NT-000000-1T3-20A
QUANTITY
3131-AF1NT-000000-1T3-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1NT-000000-1T3-20A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1NT-000000-1T3-20A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3131
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC32V
Number of Poles1
Actuator TypeNot Included
IlluminationBlue
Illumination Voltage (Nominal)20V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1NT-000000-1T3-20A
Related Links3131-AF1NT-0, 3131-AF1NT-000000-1T3-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1NT-000000-1T3-20A Details Description
Related parts for 3131-AF1NT-000000-1T3-20A
CABINET ALUM BLK 15"L X 11.06"W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.05 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC PLAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf