E-T-A 3131-AF1PT-000000-1T3-20A
3131-AF1PT-000000-1T3-20A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1PT-000000-1T3-20A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
3131-AF1PT-000000-1T3-20A.pdf
Availability of 3131-AF1PT-000000-1T3-20A
QUANTITY
3131-AF1PT-000000-1T3-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1PT-000000-1T3-20A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1PT-000000-1T3-20A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3131
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC32V
Number of Poles1
Actuator TypeNot Included
IlluminationBlue
Illumination Voltage (Nominal)20V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1PT-000000-1T3-20A
Related Links3131-AF1PT-0, 3131-AF1PT-000000-1T3-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1PT-000000-1T3-20A Details Description
Related parts for 3131-AF1PT-000000-1T3-20A
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS 1MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
LED RED 2SMD R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf