3M 924217-24-27-I
924217-24-27-I picture photo
Mfg. Part Number
924217-24-27-I
Brief Description
CONN HEADER 27POS .100" GOLD
Datasheet Download
924217-24-27-I.pdf
Availability of 924217-24-27-I
QUANTITY
924217-24-27-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 924217-24-27-I
Internal Part NumberEIS-924217-24-27-I
PackagingBulk
Number of Positions27
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924217-24-27-I
Related Links924217-, 924217-24-27-I Datasheet, 3M Distributor
924217-24-27-I Details Description
Related parts for 924217-24-27-I
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 3.6K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 22POS datasheet.pdf
ICL 16 OHM 20% 1.7A 8.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
TV 11C 11#12 PIN PLUG datasheet.pdf
560UF 250V 25.4X92.08 85C AXI datasheet.pdf