E-T-A 3131-CF1PT-000000-1T2-10A
3131-CF1PT-000000-1T2-10A picture photo
Mfg. Part Number
3131-CF1PT-000000-1T2-10A
Brief Description
CIRCUIT BREAKER THRM 10A 32VDC
Datasheet Download
3131-CF1PT-000000-1T2-10A.pdf
Availability of 3131-CF1PT-000000-1T2-10A
QUANTITY
3131-CF1PT-000000-1T2-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-CF1PT-000000-1T2-10A
Internal Part NumberEIS-3131-CF1PT-000000-1T2-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
IlluminationBlue
Illumination Voltage (Nominal)10V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-CF1PT-000000-1T2-10A
Related Links3131-CF1PT-0, 3131-CF1PT-000000-1T2-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-CF1PT-000000-1T2-10A Details Description
Related parts for 3131-CF1PT-000000-1T2-10A
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 270K OHM 4SIP datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH LSZH OM2+ 60M datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 158MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf