Bourns Inc. 3214W-1-205E
3214W-1-205E picture photo
Mfg. Part Number
3214W-1-205E
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214W-1-205E.pdf
Availability of 3214W-1-205E
QUANTITY
3214W-1-205E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214W-1-205E
Internal Part NumberEIS-3214W-1-205E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214W-1-205E
Related Links3214W-, 3214W-1-205E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214W-1-205E Details Description
Related parts for 3214W-1-205E
CONN HEADER 14POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 26POS datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf