Bourns Inc. 3214W-1-502E
3214W-1-502E picture photo
Mfg. Part Number
3214W-1-502E
Brief Description
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214W-1-502E.pdf
Availability of 3214W-1-502E
QUANTITY
3214W-1-502E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214W-1-502E
Internal Part NumberEIS-3214W-1-502E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification3214, 3224 Series Plastic March/2011
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214W-1-502E
Related Links3214W-, 3214W-1-502E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214W-1-502E Details Description
Related parts for 3214W-1-502E
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
BOX S STEEL 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC REG BOOST 4V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 250A DO205 datasheet.pdf
CONN PLUG 3+PE INLINE RA PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
DLM2-96RW4B datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
6 PH N5K POWER ANALYZER W/50/IFC datasheet.pdf
GIC 2.5 W CAP HSG 2P BLUE datasheet.pdf