Bourns Inc. 3214W-2-102E
3214W-2-102E picture photo
Mfg. Part Number
3214W-2-102E
Brief Description
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214W-2-102E.pdf
Availability of 3214W-2-102E
QUANTITY
3214W-2-102E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214W-2-102E
Internal Part NumberEIS-3214W-2-102E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification3214, 3224 Series Plastic March/2011
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214W-2-102E
Related Links3214W-, 3214W-2-102E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214W-2-102E Details Description
Related parts for 3214W-2-102E
IC RS232 3V5.5V DRVR ESD 20TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
GYROSCOPE MEMS SGL AXIS 16-LGA datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 12UH SMD datasheet.pdf
BOX ALUM SILVER 7.09"L X 6.61"W datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC DC/DC NANO MOD 0.6-3.6V 8LLP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 17V -8.6V 2W datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
MKP 2.2UF 5% 1250VDC DRAWING T5 datasheet.pdf