Bourns Inc. 3223J-1-104E
3223J-1-104E picture photo
Mfg. Part Number
3223J-1-104E
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
3223J-1-104E.pdf
Availability of 3223J-1-104E
QUANTITY
3223J-1-104E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3223J-1-104E
Internal Part NumberEIS-3223J-1-104E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.154" x 0.125" Face x 0.154" H (3.90mm x 3.18mm x 3.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3223J-1-104E
Related Links3223J-, 3223J-1-104E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3223J-1-104E Details Description
Related parts for 3223J-1-104E
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
ETHERNET CABLE M12-D datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf