Vishay/Dale ILSB1206ER150K
ILSB1206ER150K picture photo
Mfg. Part Number
ILSB1206ER150K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD
Datasheet Download
ILSB1206ER150K.pdf
Availability of ILSB1206ER150K
QUANTITY
ILSB1206ER150K Order Process
Ship out your order
Specifications of ILSB1206ER150K
Internal Part NumberEIS-ILSB1206ER150K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesILSB-1206
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating5mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package1206
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ILSB1206ER150K
Related LinksILSB120, ILSB1206ER150K Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ILSB1206ER150K Details Description
Related parts for ILSB1206ER150K
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 5POS SNGL SMD datasheet.pdf
SIDACTOR BI 190V 250A DO214AA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
CLAMP PUNCH PUSHER datasheet.pdf
CABLE 7COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN SOCKET 192POS 4ROW R/A GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONN RCPT SAS VERT datasheet.pdf
220UF 450V 35X80MM 105C 5000H datasheet.pdf