Bourns Inc. 3223J-1-501E
3223J-1-501E picture photo
Mfg. Part Number
3223J-1-501E
Brief Description
TRIMMER 500 OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
3223J-1-501E.pdf
Availability of 3223J-1-501E
QUANTITY
3223J-1-501E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3223J-1-501E
Internal Part NumberEIS-3223J-1-501E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)500
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.154" x 0.125" Face x 0.154" H (3.90mm x 3.18mm x 3.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3223J-1-501E
Related Links3223J-, 3223J-1-501E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3223J-1-501E Details Description
Related parts for 3223J-1-501E
CONN SOCKET 18-22 AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1853RD/H9991TR10" datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 28PS.100 DL R/A GOLD datasheet.pdf
IC VOLTAGE DIVIDER DGLT 10MSOP datasheet.pdf
IC CPLD 36MC 5NS 44VQFP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 890MA 380 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 12PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS GOLD datasheet.pdf
LED SUP CC/CV AC/DC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 33V 100W datasheet.pdf