Bourns Inc. 3223J-1-503E
3223J-1-503E picture photo
Mfg. Part Number
3223J-1-503E
Brief Description
TRIMMER 50K OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
3223J-1-503E.pdf
Availability of 3223J-1-503E
QUANTITY
3223J-1-503E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3223J-1-503E
Internal Part NumberEIS-3223J-1-503E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)50k
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.154" x 0.125" Face x 0.154" H (3.90mm x 3.18mm x 3.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3223J-1-503E
Related Links3223J-, 3223J-1-503E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3223J-1-503E Details Description
Related parts for 3223J-1-503E
IC ADC 12BIT 28-DIP datasheet.pdf
CABLE TIE HEAVY ETFE BLU 14.6" datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS VERT PCB datasheet.pdf
AMP MMIC SI BIPOLAR 70-MIL PKG datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES MO 1W 24K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 240POS VERT FBDIMM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 160PQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 4A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 320MA 10.82 OHM datasheet.pdf