Bourns Inc. 3223W-1-203
3223W-1-203 picture photo
Mfg. Part Number
3223W-1-203
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
3223W-1-203.pdf
Availability of 3223W-1-203
QUANTITY
3223W-1-203 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3223W-1-203
Internal Part NumberEIS-3223W-1-203
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package200
SeriesTrimpot® 3223 - Sealed
PackagingTube
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.154" x 0.125" Face x 0.164" H (3.90mm x 3.18mm x 4.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3223W-1-203
Related Links3223W, 3223W-1-203 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3223W-1-203 Details Description
Related parts for 3223W-1-203
SWITCH PUSHWHEEL BCD DEC #0-9 BK datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 1.1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
VARISTOR 990V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
ADPT 45/A TO CONDUIT APD 19WAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf