Bourns Inc. 3224J-1-153E
3224J-1-153E picture photo
Mfg. Part Number
3224J-1-153E
Brief Description
TRIMMER 15K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3224J-1-153E.pdf
Availability of 3224J-1-153E
QUANTITY
3224J-1-153E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3224J-1-153E
Internal Part NumberEIS-3224J-1-153E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification3214, 3224 Series Plastic March/2011
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.181" x 0.138" Face x 0.146" H (4.60mm x 3.50mm x 3.71mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3224J-1-153E
Related Links3224J-, 3224J-1-153E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3224J-1-153E Details Description
Related parts for 3224J-1-153E
IC REG LDO 5V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
FUSE 1100A 1100V 3FU/115 AR CU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
MILITARY THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM datasheet.pdf
TERM PLUG VERT 762MM FRNT 2C datasheet.pdf